Birgit KERMES

Kes ma olen? mis mind innustab? mis on see, mis muudab mind eriliseks ja loob tulemusi?

Tere! Mina olen Birgit Kermes ja usun, et edu ei ole kunagi lõplik ja igasugune läbikukkumine on lihtsalt tagasiside. Mis loeb, on julgus ja oskus jätkata hetkel kui tahad alla anda ja leida uus vaatenurk. On oskus uuesti tõusta ja saada innustust hetkeolukorrast. 

Täna on parim päev millegi erakordse alustamiseks. Olen seda korduvalt kogenud. Mida Sina täna alustada tahaksid?

"Elu on pidev tango
Takistuste ja plaan b-ga."

- Birgit Kermes

Üksi on peaaegu võimatu kõike näha ja mõtestada. Kõiki neid teenuseid, mida ma ise teistele pakun, kasutan ma ka ise. Teistsuguse vaatenurga saamine oma tegevusele on mulle äärmiselt oluline.

Õppides toime tulema määramatusega ja tegutsema ebakindlates oludes, avanevad uued ressursid ja toimub erakordne õppimine. Erakordsed kogemused aga annavad elule värvi juurde. 

Kujuta ette, kui sa teaksid täpselt kuidas iga takistuse korral reageerida ja määramatusega kohaneda.

Kõlab hästi? Töötame koos välja sinu PLAAN B!

IGASUGUNE TAKISTUS ON ALATI MILLEGI UUE VÕIMALUS. MINU MISSIOON ON VÕIMESTADA VÕIMATUT.

Kui keegi mind iseloomustama peaks, siis esimene asi, mis ta ütleks oleks, et ma talun määramatust ja suudan navigeerida kaoses. Mind ei häiri tundmatu. Mind inspireerib võimatu. Mulle meeldivad inimesed kes on otsustanud midagi muuta, midagi ellu viia ja unistavad suurelt.  

Millised on minu erakordsed kogemused, mis on sündinud kõige turbulentsematel aegadel? Äkki see innustab? 

  • Aastal 2007 sündis idee Eesti ühe päevaga ära koristada. See oli uudne ja shokeeriv, Mind kutsuti sinna logistikameeskonna juhiks ja ülesandeks oli kogu Eesti prügikoristuse logistikaplaan teha ja …prügi metsa alt nelja suuremasse punkti vedada.  See kogemus oli võimas, elumuutev. Loomine tühjusesse ja ilma eelarveta.  Olemas oli telefonii kõnekaart ja mõned hullud tiimikaaslased, kes uskusid ja aitasid. Pälvisime Aasta Logistikateo konkursil auhinna.
  • 2018.aastal kutsuti mind Maailmakoristuse kõikide action tiimide juhiks.See oli väljakutse! Unikaalne kogemus, mille puhul ei olnud kuskilt võtta manuaali, et kuidas maailm ära koristada ja see päev ning staap üles ehitada. Nullist sajani tuli minna paari kuuga.
  • Tutvudes oma abikaasaga põimusin läbi teatri-ja huumorimaailmaga. Tellisin Amazonist raamatu “Kuidas kirjutada nalju ja liitusin POINT-i teatri kirjutajate tiimiga. Panustades teatrisse eelkõige oma kommunikatsiooniteadmisi ja neurokeele teadmisi.
  • Olles pikalt tegutsenud eraettevõtluses, tegin kannapöörde avalikku sektorisse ja asusin Päästeameti kommunikatsiooniosakonna juhatajaks. Väljakutse kuidas vabatahtlike juhtmise teadmised pakendada riigi jaoks sobilikku vormi. Fantastilised inimesed!
  • Töötades Päästeametis sündis uitmõte katsetada seriaali tegemisega. 🙂 Sündis seriaal “ALO.”
  • 2020.aastal kutsuti mind Rohetiigrisse, mille eesmärgiks on luua Eestile tasakaalus majanduse visioon. See töö loob end hetkel, keegi ei ole kuskil välja andnud manuaali, kuidas teha Rohetiigrit. 🙂 I love it!

That’s right,’ she told the girls. ‘You are bored. And I’m going to let you in on a little secret about life. You think it’s boring now? Well, it only gets more boring. The sooner you learn it’s on you to make life interesting, the better off you’ll be.” 

Maria Semple, Where’d You Go, Bernadette

CV, mida on mõnus lugeda

Need on olnud tööd ja töökohad kus mind on motiveerinud eesmärk ise. Näiteks töö Põhja-Eesti Verekeskuse PR juhina eesmärgiga kutsuda inimesi verd loovutama või töö Päästeameti kommunikatsiooniosakonna juhina.

Õppides superviisoriks tegime oma õppemeeskonnaga terve aasta kestnud pro bono supervisiooniprojekti Ristiku kooli heaks – eesmägiga panustada haridussüsteemi ja õpetaja võimekusse viia kool 21.sajandisse 🙂 

Maailmapäästmise tööd olen kokku teinud 13 aastat ja see on mul kogu aeg agendas. 2007.aastal juhtisin Teeme Ära logistikatiimi ja maailmakoristusel 2018 olin Maailmakoristuse action tiimide juht.

Samuti tegelen maailmapäästmisega isiklikul tasandil ja olen algatanud ka muid heategevusprojekte, et toetada nõrgemaid või jõustada organisatsioone, kes vajavad strateegilist kommunikatsiooninõu oma eesmärkide täitmiseks. 

Siia kuuluvad kindlasti nii töötamise Eesti Pandipakendis süsteemi alguspäevil PR-ja turundusjuhina, et kogu see süsteem üldse Eestis püsti panna, Eesti koristamine Teeme Ära raames ja hetkel hingelähedane panustamine Rohetiigrisse

Samuti olen nõustanud organisatsioone kommunikatsiooni alal, kes soovivad süsteemselt üles ehitada oma keskkonnasäästlikke kommunikatsioonisõnumeid.

See valdkond aktiveerus minu jaoks hetkel kui sain neurolingvistilise programmeerimise treeneri kutse ja hakkasin õppimist ja õpetamist vaatama läbi teistsuguse vaate – kuidas õpib meie aju ja mida me saame teha, et õpitu paremini meelde jääks.

Haridusse olen panustanud nii projektitööna Eesti Vabaharidusliidu jaoks kui ka igapäevaselt superviisori, coachi või NLP-treenerina. 🙂  Minu lemmikteema on kindlasti õpetajate õpetama õpetamine. 🙂 

See valdkond on kirju. Neid projekte ei suuda ma kokku lugeda. Neid on poliitilise kommunikatsiooni nõustamisest firmajuhi eduka kõne projektini.

Samuti kuuluvad siia kõik koolitused, mida olen teinud kommunikatsiooni ja neuroteaduse sidumise alal, näiteks et kuidas kasutada neurokeelt läbirääkimistel vms.

Tõnis Niinemetsa “Homme on täna”, “Homme on täna 2,0”, Homme on täna 100”.  “The Kid” “Masterplaan” jne. 

Kristjan Lüüsi “Olla või Ohkida”.

Seriaal “ALO”.

Oleme POINTi meeskonnaga kirjutanud humoorikaid tekste kümnetele firmadele ja loonud mitmeid erinevaid organisatsioonidele suunatud meelelahutusprogramme.

Ma jumaldan organisatsioone, kes oskavad huumorit oma kommunikatsioonis ära kasutada!

Saame tuttavaks ja vaatame, mida me täna koos luua saaksime, mis võiks alguse saada just täna? 

Birgit Kermes
+372 510 8851
birgit@kermes.ee

Kujuta ette, kui sa teaksid täpselt kuidas iga takistuse korral reageerida ja määramatusega kohaneda.

Kõlab hästi? Töötame koos välja sinu PLAAN B!